Z1αρχείο λήψης

Στα πλαίσια του Προγράμματος «Παρέμβαση  για την Υγεία & την Παιδεία σε ακριτικές περιοχές» που υλοποιεί το «Μαζί για το Παιδί» και έχει ως στόχο, μεταξύ άλλων, την ενδυνάμωση ακριτικών περιοχών  της Ελλάδας μέσω της δωρεάς εκπαιδευτικού υλικού και εξοπλισμού σε εκπαιδευτικές μονάδες, γίναμε κι εμείς  αποδέκτες μιας μεγάλης δωρεάς  με την ευγενική υποστήριξη της ΔΕΗ.

Μετά την υποβολή σχετικού αιτήματος, εκπρόσωποι του “Μαζί για το Παιδί” επισκέφθηκαν το σχολείο μας τον Μάιο του 2023 και κατέγραψαν τις ανάγκες μας.

Το Μάρτιο του 2024 παραλάβαμε παιχνίδια εσωτερικού και εξωτερικού χώρου, τεχνολογικό εξοπλισμό διερευνητικής μάθησης, εκπαιδευτικό και αθλητικό  υλικό. Επιπλέον, παραλάβαμε εξοπλισμό για την κατασκευή ενός mini γηπέδου ποδοσφαίρου στη αυλή του σχολείου μας.

Τον Απρίλιο  του 2024 παραλάβαμε  βιβλία για τον εμπλουτισμό της σχολικής μας βιβλιοθήκης και επιπλέον εκπαιδευτικό υλικό.

Η σχολική μας κοινότητα εκφράζει θερμότατες ευχαριστίες στο «Μαζί για το Παιδί» για τη γενναιόδωρη προσφορά του,  που θα διευκολύνει την εκπαιδευτική διαδικασία  παρέχοντας απεριόριστες δυνατότητες ανακαλυπτικής και βιωματικής μάθησης προς όφελος των μικρών μαθητών/τριών μας.

3 2111  54  A     EZZ  Z 2    G

9 8 7 6  2     1     4