Android Apps

Στη σελίδα αυτή μπορείτε να βρείτε android εφαρμογές σχετικές με τις έννοιες της Βιολογίας που διδάσκονται στο Γυμνάσιο. Επιλέξτε το όνομα κάθε εφαρμογής για να την κατεβάσετε. Στο τέλος της σελίδας παρέχονται πληροφορίες για τις εφαρμογές.

1. App1: Η εφαρμογή αναφέρεται στην ενότητα “Κύτταρο: η μονάδα της ζωής” της Βιολογίας Γ Γυμνασίου.

2. App2: Η εφαρμογή αναφέρεται στην ενότητα “Τα είδη των ζωικών ιστών” της Βιολογίας Γ Γυμνασίου.

Πληροφορίες
1. Οι εφαρμογές δημιουργήθηκαν για εκπαιδευτικούς και μόνο σκοπούς, ως ένα επιπλέον εργαλείο στη διάθεση των μαθητών να προσεγγίσουν καλύτερα τις έννοιες της Βιολογίας. Δεν επιτρέπεται η εμπορική χρήση τους.
2. Για τη δημιουργία τους, χρησιμοποιήθηκαν πηγές από το διαδίκτυο καθώς και κείμενο από τα σχολικά βιβλία Βιολογίας. Δεν διατηρώ κανένα δικαίωμα πάνω στα πνευματικά δικαιώματα των εικόνων, βίντεο και κειμένου που εμφανίζονται.
3. Οι εφαρμογές διατίθεται δωρεάν από το δικτυακό τόπο blogs.sch.gr/vasvour ελεύθερες κακόβουλου λογισμικού. Ο δημιουργός δεν φέρει καμία ευθύνη για την ακεραιότητα και την ασφάλεια των εφαρμογών μετά από ανάκτηση τους από άλλη πηγή.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/vasvour/android-apps