Εγκρίθηκε το νέο πρόγραμμα Erasmus+ για το σχολείο μας!

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ERASMUS 6.png

Ανακοινώθηκαν από το ΙΚΥ τα αποτελέσματα σχεδίων Erasmus+ KA122 για τον τομέα της σχολικής εκπαίδευσης!
Με μεγάλη χαρά ανακοινώνουμε ότι εγκρίθηκε για το 44ο Δημοτικό Σχολείο Λάρισας το νέο πρόγραμμα Erasmus+ με τίτλο : “Sustainable Education for a Better Future”
 Το σχολείο μας θα υλοποιήσει ένα καινοτόμο πρόγραμμα με στόχο την περιβαλλοντική ευαισθητοποίηση των μαθητών. Συνεχίζοντας την επιτυχημένη πορεία μας στα ευρωπαϊκά προγράμματα, επενδύουμε στην παροχή ποιοτικής εκπαίδευσης και στην ανάπτυξη των δεξιοτήτων των μαθητών μας.

Όπως και στην επιτυχή υλοποίηση του προηγούμενου προγράμματος Erasmus,είμαστε έτοιμοι να ανταποκριθούμε στις νέες προκλήσεις και να διευρύνουμε το πεδίο δράσης μας, με στόχο τη δημιουργία ενός σχολείου που θα αποτελέσει πηγή έμπνευσης και θα προσφέρει στους μαθητές μας ένα πλούσιο και ολοκληρωμένο εκπαιδευτικό περιβάλλον.Ένα περιβάλλον που θα ενθαρρύνει την αναζήτηση της γνώσης και την προσωπική τους ανάπτυξη .

Πολλά συγχαρητήρια στην καταπληκτική  παιδαγωγική μας  ομάδα!!! Συνεχίζουμε δυναμικά και ανυπομονούμε να ξεκινήσουμε!

Green World Environment Day Instagram Post Made with PosterMyWall