ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ POLO

ΠΟΛΟ

Σήμερα, ο γυμναστής κ. Τσιάρας Σπύρος  ενημέρωσε τους μαθητές της Γ΄ και Δ΄ τάξης για το άθλημα του πόλο. Η παρουσίαση περιλάμβανε πληροφορίες για την ιστορία του αθλήματος, τους κανόνες παιχνιδιού, τον απαραίτητο εξοπλισμό και τις ευκαιρίες που προσφέρει το πόλο για άσκηση και διασκέδαση.

εικόνα Viber 2024 05 24 10 13 14 749

Τόνισε τα οφέλη του πόλο για την υγεία και την ευεξία, όπως η βελτίωση της καρδιαγγειακής λειτουργίας, της μυϊκής δύναμης και του συντονισμού. Επιπλέον, το πόλο είναι ένα ομαδικό άθλημα που καλλιεργεί την ομαδικότητα, την επικοινωνία και την αλληλεγγύη.

Η ενημέρωση για το πόλο ήταν μια ενδιαφέρουσα και ενημερωτική εμπειρία για τους μαθητές της Γ΄ και Δ΄ τάξης. Μέσα από την παρουσίαση, οι μαθητές έμαθαν για ένα συναρπαστικό και ωφέλιμο άθλημα που μπορεί να γίνει μέρος της καθημερινής τους δραστηριότητας.

bloggif 66503f23d3653