Η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία βραβεύει τα «μαθηματικά μυαλά» στη Λάρισα

images 32

Η καθιερωμένη ετήσια πανηγυρική τελετή βράβευσης των μαθητών του νομού Λάρισας που διακρίθηκαν στους μαθηματικούς διαγωνισμούς της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας κατά το σχολικό έτος 2022-2023, πραγματοποιείται σε ανοιχτή δημόσια εκδήλωση το Σάββατο 2 Μαρτίου 2024, στο 4ο Δημοτικό Σχολείο Λάρισας (Ανθίμου Γαζή 30), στις 10:00π.μ.

Στη μεγάλη αυτή γιορτή των Μαθηματικών έχουν προσκληθεί μαθητές, εκπαιδευτικοί και κηδεμόνες. Η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία θα απονείμει τιμητικά διπλώματα στους διακριθέντες μαθητές Δημοτικών και Γυμνασίων και Λυκείων της Περιφερειακής Ενότητας Λάρισας στους διαγωνισμούς «Θαλής»-«Ευκλείδης»-«Αρχιμήδης», Μικρός Ευκλείδης «Μαθηματικά και Παιχνίδι» και «Πυθαγόρας».

αρχείο λήψης ΕΜΕ

ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ ΔΙΑΚΡΊΘΗΚΑΝ:

• ΣΤΗΝ 40η  ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ «ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ» :

ΜΟΥΣΙΟΥ ΕΥΑΝΘΙΑ, ΣΙΩΠΗ ΝΕΚΤΑΡΙΑ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ, ΤΑΣΙΟΥΛΗΣ ΜΑΡΙΟΣ, ΛΑΠΠΑΣ ΟΡΕΣΤΗΣ, ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ, ΚΑΡΕΤΣΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ, ΚΑΚΑΤΣΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ, ΝΙΚΟΥ ΜΑΡΙΑ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΠΕΤΡΟΣ, ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ, ΣΑΛΤΖΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ, ΤΑΧΑ ΡΑΠΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, ΤΑΧΑ ΡΑΠΤΗ ΙΩΑΝΝΑ, ΧΑΝΤΖΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ, ΧΑΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ ΜΑΡΙΑ, ΧΑΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ

• ΣΤΟΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ «ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ»

Γ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ: ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, Δ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ: ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΑΝΝΑ, ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΙΡΗΝΗ

imageedit 1 8951142399

Παρακάτω το βίντεο απο την τελετή βράβευσης….

Ευχόμαστε στους μαθητές που διακρίθηκαν θερμά συγχαρητήρια και καλή συνέχεια!

Η επιτυχία τους αποτελεί επιβράβευση της σκληρής δουλειάς, της επιμονής και του ταλέντου τους.

Αυτή η  διάκριση τους αποτελεί έμπνευση για όλους τους μαθητές και μας δείχνει ότι με όρεξη, μεράκι και προσπάθεια όλα είναι δυνατά.

αρχείο λήψης 79

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΣΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΛΙΝΚ

Η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία βραβεύει τα «μαθηματικά μυαλά» στη Λάρισα – ONLARISSA.GR Νέα Ειδήσεις Λάρισα