ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥ EUROPEAN SCHOOL RADIO (ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ)

Η φιλία είναι μια από τις πιο σημαντικές αξίες στη ζωή μας. Είναι ένας πόρος υποστήριξης, αγάπης και κατανόησης. Είναι μια πηγή χαράς και ευτυχίας….

ΑΦΙΣΑ1

Το σχολείο μας, που πάντα υποστηρίζει και προωθεί τη συμμετοχή σε διαγωνισμούς, συμμετέχει για μια ακόμη χρονιά στον ραδιοφωνικό διαγωνισμό με τον τίτλο “ΚΑΝ΄ ΤΟ Ν΄ ΑΚΟΥΣΤΕΙ”, που διοργανώνει το μαθητικό ραδιόφωνο EUROPEAN SCHOOL RADIO. Το θέμα φέτος είναι “Η ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΦΙΛΙΑΣ”.

Ο μαθητές  εκφράζουν τις σκέψεις τους γύρω από το θέμα και είμαστε χαρούμενοι για τη  συμμετοχή μας σε αυτό τον διαγωνισμό, που ενισχύει τη φωνή μας και ενθαρρύνει την αλληλεγγύη και τη φιλία μέσα στην κοινότητά μας.

Μπράβο παιδιά, καλή επιτυχία!

Σας προσκαλούμε να ακούσετε την εκπομπή μας και να μάθετε περισσότερα για τη δύναμη της φιλίας από τους ίδιους τους μαθητές μας.

Ακούστε την εκπομπή παρακάτω….