ΕΤΙΚΕΤΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ETWINNING

Screenshot 45

Ακόμη μία Ετικέτα Ποιότητας από το eTwinning,για το σχολείο μας.Αυτή τη φορά , για το έργο :”Golden Compass”.

Αντικείμενο αυτού του έργου ήταν η δημιουργία μιας συνεταιριστικής μηνιαίας εφημερίδας από μαθητές δημοτικού σχολείου, που φοιτούν σε σχολεία σε όλη την Ευρώπη. Το θέμα της εφημερίδας αφορούσε τα ενδιαφέροντα των παιδιών και τις δράσεις τους στην περιοχή που ζουν, στοχεύοντας μέσω αυτού στη δημιουργία ενός βιώσιμου σχολείου συνεργατικής μάθησης και ένταξης.

Αυτή η αναγνώριση αποδεικνύει τον αφοσιωμένο και δημιουργικό χαρακτήρα της ομάδας μας και την ποιότητα του έργου μας.

Aντιπροσωπεύει επίσης τη συνεργασία, την καινοτομία και την ποιότητα που έχουμε επιδείξει στο πλαίσιο του eTwinning.

Ήταν μεγάλη η χαρά μας να συνεργαστούμε με εκπαιδευτικούς και μαθητές από διάφορες ευρωπαϊκές χώρες.

Πολλά συγχαρητήρια στους μαθητές μου της Δ1΄τάξης  και σε ολόκληρη την ομάδα μας για την αφοσίωση και την εργασία που καταβάλαμε προκειμένου να το πραγματοποιήσουμε.

Συνεχίζουμε να προσπαθούμε για την ανάπτυξη και τη βελτίωση της εκπαίδευσης στην κοινότητά μας!