ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ :ΠΡΟΛΗΨΗ ΑΤΥΧΗΜΑΤΩΝ

ΑΠΡΙΛΙΟΣ2ΠΡΟΛΗΨΗ

Η κ. Τρελλοπούλου Αμαλία, παιδίατρος της  11ης  Τ.ΟΜ.Υ Φιλιππούπολης Λάρισας , 5ης ΥΠΕ Θεσσαλίας και Στερεάς Ελλάδας  πραγματοποίησε πρόγραμμα πρόληψης, εγκεκριμένο από το ΥΠΑΙΘ με θέμα “ΠΡΟΛΗΨΗ ΑΤΥΧΗΜΑΤΩΝ” , στους μαθητές της  Γ΄και Δ΄τάξης.

Η πρόληψη ατυχημάτων στην παιδική ηλικία είναι ένα σημαντικό ζήτημα και μπορεί να βοηθήσει στην πρόληψη τραυματισμών και ατυχημάτων στα παιδιά.

Οι παιδίατροι παίζουν σημαντικό ρόλο στην πρόληψη τραυματισμών και ατυχημάτων στα παιδιά. Είναι σημαντικό να διαδώσουμε τις πληροφορίες αυτές σε όλους τους γονείς και τα παιδιά, για να μειωθεί ο αριθμός των τραυματισμών στα παιδιά μας. Ελπίζω ότι το πρόγραμμα πρόληψης ατυχημάτων που πραγματοποιήθηκε στους μαθητές της Γ’ και Δ’ τάξης θα έχει θετικά αποτελέσματα και θα συνεισφέρει στην ασφάλεια και την ευημερία των παιδιών μας.

P1160828 Αντιγραφή P1160831 Αντιγραφή