Επισκέψεις Σχολείων το μήνα Ιούνη (ανωτέρω).
Αν και καλοκαιρινός ο Ιούνιος, σήκωνε στην αρχή πρωινές ομίχλες που μεταμόρφωναν το επί διετίας γνωστό τοπίο σε άγνωστο φαντασιακό.
Επίσκεψη στη Μονή Κοιμήσεως Θεοτόκου Σπηλαίου κι έπειτα φαγητό στις «Αυλαίς» με Λουίζα Λουκοπούλου (διευθύντρια ΕΙΕ), Χριστίνα Κολιοπούλου (φιλόλογο), Ιωάννη Κολιόπουλο (καθηγητή Ιστορίας ΑΠΘ), Δημήτριο Λουκόπουλο (καθηγητή Παθολογίας Παν. Αθηνών) και Μαρία Μπρέτσα (φιλόλογο).
Επιμέλεια νέου βιβλίου για το Δήμο Ηρακλεωτών Γρεβενών, θα παρουσιαστεί στις 16 Αυγούστου, με συγγραφέα έναν εξαιρετικό φιλίστορα μεταπτυχιακό εκπαιδευτικό.
Εκδίδεται από την ΕΣΗΕΜΘ τόμος όπου περιλαμβάνεται άρθρο μου για τις εφημερίδες της περιόδου της Κατοχής στη Δυτική Μακεδονία. Αναμένεται ο τόμος με ενδιαφέρον.
Ετοιμασίες για το συνέδριο της Καβάλας.