ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2008

Πληροφορηθείτε τις υπηρεσιακές δραστηριότητες του Σχολ. Συμβ. Α΄ Περιφ. ΠΕ Γρεβενών για το μήνα Σεπτέμβριο του 2008

12.jpg  23.jpg

Στο πρώτο γράφημα διακρίνονται:

α) οι συναντήσεις με γονείς (θέματα συζήτησης οι αρμονικές σχέσεις μεταξύ μαθητών και τα νέα βιβλία).

β) οι συσκέψεις με στελέχη της Εκπαίδευσης στα Γρεβενά και την Κοζάνη με θέματα: αρτιότερη επικοινωνία και συνεργασία, οριοθέτηση αρμοδιοτήτων, πλαίσιο δράσης των υπευθύνων των καινοτόμων προγραμμάτων -εδώ ανήκει και η επιλογή έργων μαθητών σχετικών με την εορτή της Δημοκρατίας και οι έπαινοι προς αυτούς.

γ) οι συσκέψεις μεταξύ των Σχολικών Συμβούλων της ΠΕ Γρεβενών σχετικά με τον εξοπλισμό του Γραφείου μας, ήτοι: αντικατάσταση της παλαιάς τηλεφωνικής συσκευής, προμήθειες φαξ και τριών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών (ο μοναδικός που είχαμε δόθηκε προς επιδιόρθωσιν), δημιουργία υπηρεσιακών ηλεκτρονικών διευθύνσεων.

δ) οι διοικητικές και παιδαγωγικές ημερίδες (για τους Διευθυντές των Σχολικών Μονάδων που οργάνωσε η Δ/νση ΠΕ Γρεβενών – για τους δασκάλους με θέμα την Ευέλικτη Ζώνη, την οποία οργάνωσε το Γραφείο Σχολ. Συμβούλων της ΠΕ Γρεβενών)

ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ, ΣΥΣΚΕΨΕΙΣ, ΗΜΕΡΙΔΕΣ?

Στο έτερο γράφημα αριθμούνται οι υπηρεσιακές επισκέψεις μου στις Σχολικές Μονάδες του νομού Γρεβενών όπου περιλαμβάνονται:

α) η γνωριμία με νέους δασκάλους και μαθητές Α΄ τάξης

β) η επάρκεια των σχολικών βιβλίων

γ) ζητήματα λειτουργίας Τάξεων Ένταξης και Υποδοχής

δ) διδασκαλίες μου στην τάξη

ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΣΕΠΤ 2008

Υ.Γ. 1. Οι εργάσιμες ημέρες για τους δάσκαλους ήταν 14 μαζί με τον αγιασμό.

Υ.Γ. 2. Οι κινήσεις εκτός έδρας δεν έχουν δηλωθεί προς αντιμισθίαν

Κατηγορίες: ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ. Ετικέτες: , , , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.