Εκπαιδευτική Επικαιρότητα

Ενημέρωση σχετικά με την Αξιολόγηση των μαθητών του Επαγγελματικού Λυκείου (ΕΠΑ.Λ.)

Ενημέρωση των ΕΠΑ.Λ. για τις αλλαγές που προκύπτουν, με την  προωθούμενη τροποποίηση του π.δ. 40/2018 (Α΄ 76), στον τρόπο αξιολόγησης των μαθητών/-τριών λόγω της  μείωσης του αριθμού των γραπτώς εξεταζόμενων μαθημάτων, σε έξι (6), κατά τις τελικές προαγωγικές, απολυτήριες και πτυχιακές εξετάσεις στα Ημερήσια και Εσπερινά ΕΠΑ.Λ..

Εξετάσεις Πιστοποίησης αποφοίτων του Μεταλυκειακού Έτους – Τάξης Μαθητείας των ΕΠΑ.Λ.

Μείωση του αριθμού των εξεταζόμενων μαθημάτων των μαθητών/-τριών του Επαγγελματικού Λυκείου από το σχολικό έτος 2018 – 2019

H διδακτέα-εξεταστέα ύλη των Πανελλαδικώς εξεταζόμενων μαθημάτων της Γ΄ τάξης Ημερήσιων και Δ΄ τάξης Εσπερινών ΕΠΑ.Λ. για το σχ. έτος 2018-2019

Υλη και Οδηγίες για τη διδασκαλία των μαθημάτων Γενικής Παιδείας και των μαθημάτων του Τομέα Ηλεκτρολογίας, Ηλεκτρονικής και Αυτοματισμού των ΕΠΑ.Λ. για το σχ. έτος 2018-2019

Προγράμματα Σπουδών Μαθητείας για 7 ειδικότητες