Ήρθε το Φθινόπωρο και οι μικροί μας μαθητές παρατηρούν τις αλλαγές στη φύση. Ήρθαν τα πρωτοβρόχια, τα φυλλοβόλα δέντρα ρίχνουν το φύλλωμά τους, φθινοπωρινά χρώματα, κίτρινα, κόκκινα, καφετιά και πορτοκαλιά παντού.
Μιλήσαμε για τις δραστηριότητες των ανθρώπων το φθινόπωρο ( τρύγος, σπορά, ελιά, προετοιμασία για το χειμώνα) αλλά και για τα ζώα (αποδημητικά πουλιά, αποθήκευση τροφής για το χειμώνα).
Τα παιδιά μας έκαναν υπέροχες φθινοπωρινές ζωγραφιές και κατασκευές.
Ενδεικτικές εργασίες των παιδιών