Η Χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου μας!

Την Δευτέρα, 21/12/2020, πραγματοποιήθηκε η Χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου μας, σε συνεργασία με τους μαθητές και το προσωπικό του Ειδικού Δημοτικού Φλώρινας. Φορέσαμε τα γιορτινά μας και διασκεδάσαμε, παίζοντας παιχνίδια, τραγουδώντας και χορεύοντας σε Χριστουγεννιάτικους ρυθμούς και φτιάχνοντας όμορφες κατασκευές.

Φέτος η γιορτή μας ήταν διαφορετική, καθώς δεν μπορούσαμε να έχουμε κοντά μας συγγενείς και φίλους. Ωστόσο, τα χαμόγελα και η χαρά μικρών και μεγάλων, καθώς και η διάθεση για παιχνίδι και χορό, δεν έλειπαν από κανέναν.

Κάπως έτσι γιορτάσαμε εμείς. Ευχόμαστε και σε εσάς οι γιορτινές μέρες που έρχονται να είναι γεμάτες χαρούμενες στιγμές. Καλά και Ευλογημένα Χριστούγεννα σε όλους!!!