Συνεργατικά αποτελέσματα “Magic Dot in Wonderland”

Ξέρετε ότι όλα άρχισαν από μια Τελεία?

Το etwinning έργο μας “Magic Dot in Wonderland” ολοκληρώθηκε και μια υπέροχη ομάδα και φιλίες μόλις άρχισαν!!!

Στο e twinning  έργο “Magic Dot in Wonderland”,  συμμετέχουν 17 σχολεία από την Ελλάδα, Ιταλία, Τουρκία, Ρουμανία, Σλοβενία, Γεωργία, Πολωνία, Κροατία. Στο έργο συνεργάζονται μαθητές από 4 ως 14 χρονών.

Ο πρωταγωνιστής είναι ένα μικρό σημείο, ιδανικά τραβηγμένο από ένα πινέλο. Το Little Dot είναι μικρό αλλά γεμάτο δυνατότητες. Μπορεί να συνεργαστεί με άλλους, με απεριόριστες δυνατότητες να μεταμορφωθεί. Ξεκινώντας από ένα απλό σημείο, ιστορίες, περιπέτειες και αρκετές εμπειρίες εξελίσσονται σε διαφορετικά εκπαιδευτικά μαθήματα. Το Little Dot, η κύρια γεωμετρική οντότητα, μεταμορφώνεται σε γραμμές, σχήματα, χρώματα. Μας μεταμορφώνει και μας οδηγεί σε κόσμους πραγματικούς και φανταστικούς, μαθαίνοντάς μας να μιλάμε αγγλικά και  μας εκπλήσσει όλο και περισσότερο!

Μπορείτε να δείτε τις σημαντικότερες δραστηριότητες και τα αποτελέσματα του έργου στο link που ακολουθεί!