Ενημέρωση Γονέων για τις πρώτες Μέρες του σχολείου

Αγαπητοί γονείς  καλή και δημιουργική χρονιά!

Τα σχολεία ανοίγουν με ασφάλεια και αυξημένα μέτρα προστασίας.

Οι μαθητές οφείλουν να επιδεικνύουν εντός της τάξης:

•  βεβαίωση νόσησης εντός του τελευταίου εξάμηνου
  • ή τη σχολική κάρτα για Covid ( πατήστε εδώ για να τη βρείτε covid19-school-card-print ) αρνητικού αποτελέσματος που εκδίδεται από την πλατφόρμα self-testing.gov.gr.

Ο υποχρεωτικός αυτοδιαγνωστικός έλεγχος για τους/τις μαθητές/τριες όλων των σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας Eκπαίδευσης,  διενεργείται δύο φορές την εβδομάδα (Τρίτη και Παρασκευή), έως και 24 ώρες πριν από την προσέλευση στο σχολείο.

Απαραίτητο για τους μαθητές μας είναι η χρήση μάσκα σε όλη τη διάρκεια της διαμονής τους στο σχολείο. Για τον παραπάνω λόγω συνίσταται οι μαθητές να έχουν τουλάχιστον δύο καθαρές μάσκες μαζί τους.

Όσον αφορά το σχολείο μας, θα σας παρακαλούσαμε να διαβάσετε το παρακάτω κείμενο.

MAIL ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΚΑΙ ΕΡΩΤΗΜΑΤΩΝ :

mail@nip-arnaias.chal.sch.gr

mail@2nip-arnaias.chal.sch.gr

Οι εκπαιδευτικοί

1ο νηπιαγωγείο Αρναίας                                                2ο Νηπιαγωγείο Αρναίας

Όλγα Κούρεντα ( νηπιαγωγός )                                           Βέρα Σερασίδου  (νηπιαγωγός )

Καραμάνη Φωτεινή ( νηπιαγωγός)                                     Αυγερίδου Σοφία ( αγγλικών )

Ποζαρίτη Ευφροσύνη (ειδική νηπιαγωγός)

Αυγερίδου Σοφία ( αγγλικών )