Έναρξη Σχολικό Έτος 2021- 2022

Αγαπητοί μας γονείς, καλή και δημιουργική Χρονιά !!!!

Μια νέα σχολική χρονιά ξεκινάει με προκλήσεις και σημαντικές καινοτομίες στην εκπαίδευση. Μέσα σε αυτό το κλίμα είμαστε σίγουρες ότι με το ζεστό μας χαμόγελο, την  καλή μας διάθεση  αλλά και την δική σας συνεργασία θα τα καταφέρουμε όλοι μαζί να την κάνουμε μια εξαιρετική χρονιά.

Ο αγιασμός μας θα γίνει στον προαύλιο χώρο μαζί με το Δημοτικό σχολείο Αρναίας και ώρα 09.00 τηρώντας όλα τα μέτρα, τις αποστάσεις και φορώντας μάσκες.

Τα νήπια θα προσέλθουν στο σχολείο με τη συνοδεία ενός κηδεμόνα και μετά το πέρας του αγιασμού θα γίνει μια μικρή ενημέρωση έξω από το προαύλιο του νηπιαγωγείου.

Οι εκπαιδευτικοί

1ο νηπιαγωγείου Αρναίας                                                2ο Νηπιαγωγείου Αρναίας

Όλγα Κούρεντα ( νηπιαγωγός )                                           Βέρα Σερασίδου  ( νηπιαγωγός )

Καραμάνη Φωτεινή ( νηπιαγωγός)                                     Αυγερίδου Σοφία ( αγγλικών )