ΤΟΜΕΑΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΝΟΙΑΣ

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΒΟΗΘΩΝ ΝΟΣΗΛΕΥΤΩΝ

Βιογραφικό

11091177_814405711929032_2091410336343940835_n Ονομάζομαι Παπαφώτη Μαρία και κατάγομαι από τη Λέρο. Είμαι μόνιμη εκπαιδευτικός στο Επαγγελματικό Λύκειο του νησιού μου. Είμαι παντρεμένη και έχω μία κόρη.

Έχω αποφοιτήσει από το Γενικό Λύκειο Λέρου και έχω πραγματοποιήσει τις σπουδές μου στο τμήμα Μαιευτικής του ΤΕΙ Αθήνας. Είμαι κάτοχος του μεταπτυχιακού προγράμματος με θέμα: “Εκπαιδευτική Ηγεσία και Διοίκηση”  του Πανεπιστημίου της Λευκωσίας και έχω ολοκληρώσει το πρόγραμμα ΕΠΠΑΙΚ της ΑΣΠΑΙΤΕ για απόκτηση παιδαγωγικής κατάρτισης. Σήμερα, είμαι φοιτήτρια στο δεύτερο έτος του τμήματος Φιλοσοφίας, Παιδαγωγικής και Ψυχολογίας του Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθήνας.

Ασχολούμαι με τα κοινά του τόπου μου και έχω εκλεγεί δημοτική σύμβουλος της πλειοψηφίας, με καθήκοντα Προέδρου του Οργανισμού της Δευτεροβάθμιας Σχολικής Επιτροπής του Δήμου Λέρου και των Δημοτικών Παιδικών Σταθμών του νησιού.