Λίγα λόγια για το Ιστολόγιο

Καλωσήρθατε στο ιστολόγιο του Μουσικού Σχολείου Άρτας!

Ο χώρος αυτός δημιουργήθηκε το Σεπτέμβριο του 2012 για να φιλοξενήσει νέα από τη ζωή και τις δραστηριότητες του σχολείου, καθώς και απόψεις και προβληματισμούς των μαθητών. Όπως σε κάθε νέο εγχείρημα, ξεκινάμε διστακτικά, αλλά με δημιουργική διάθεση και τον φιλόδοξο στόχο οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας να αποκτήσουν ένα βήμα προσωπικής έκφρασης, να εξερευνήσουν τις δυνατότητες που τους προσφέρει το διαδίκτυο προς την κατεύθυνση αυτή και να αναδείξουν ταλέντα και ικανότητες που κάτω από το φόρτο της καθημερινότητας παραμένουν αναξιοποίητα.

Συνοδοιπόροι και συνεργάτες στην προσπάθεια αυτή των μαθητών είναι οι καθηγητές του Μουσικού Σχολείου που, με αγάπη, μεράκι και σεβασμό, θεραπεύουν την ελπίδα του μέλλοντός μας, τους εφήβους.

Καλή ανάγνωση!