τηλε-διημερίδα “Το Διαδικτυακό Μαθητικό Ραδιόφωνο στην Ψηφιακή Εκπαίδευση”

Σχετικά με ΜΕΛΛΙΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΕΕ ΠΕ-60, 6ο ΠΕ.ΚΕ.Σ Αττικής

Είμαι Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου στο 6ο ΠΕ.ΚΕ.Σ Αττικής και κάτοχος διδακτορικού τίτλου στην αξιοποίηση των ΤΠΕ στο πλαίσιο της Εκπαίδευσης στον 21ο αιώνα και της καλλιέργειας της σκέψης υπό το πρίσμα των στοχαστικών προσεγγίσεων του ερευνητικού οργανισμού Project Zero του Πανεπιστημίου Harvard και μεταπτυχιακού διπλώματος στο πεδίο της εκπαιδευτικής ηγεσίας.

Από το 2012 είμαι συνεργάτης εκπαιδευτικός του Project Zero της Παιδαγωγικής Σχολής του Πανεπιστημίου Harvard και ambassador εκπαιδευτικών προγραμμάτων του οργανισμού, όπως το Out of Eden Learn.

Ενδιαφέρομαι ιδιαίτερα για νέες ιδέες και καινοτόμες προτάσεις που μπορούν να βοηθήσουν τους εκπαιδευτικούς να επιλύσουν τα προβλήματα της διδακτικής τους πράξης και να τους αναδείξουν σε ισχυρούς φορείς γνώσης και επαγγελματικής μάθησης.

Περισσότερες πληροφορίες
Δημοσιεύθηκε στην Συνέδρια Ημερίδες και χαρακτηρίσθηκε . Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.