Πρόγραμμα Jean Monnet για το Πρότυπο ΓΕ.Λ. Μυτιλήνης

Ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα για την πρόσκληση Call: ERASMUS-JMO-2024-OFET-LEARNING-EU (Jean Monnet Actions in other fields of Education and Training: Learning EU Initiatives. Το Πρότυπο ΓΕ.Λ. Μυτιλήνης του Πανεπιστημίου Αιγαίου, είχε υποβάλει αίτηση στις 31/01/2024 υπό την εποπτεία της Περιφερειακής Δ/νσης Α΄/θμιας και Β’θμιας Εκπαίδευσης Βορείου Αιγαίου. Η πρόταση αξιολόγηθηκε θετικά από την Ευρωπαϊκή Επιτροπή (European Commission) οπότε για την επόμενη τριετία 2024-25, 2025-26 και 2026-27 οι μαθητές/τριες και οι εκπαιδευτικοί του Πρότυπου ΓΕ.Λ. Μυτιλήνης του Πανεπιστημίου Αιγαίου, εκτός από τα ευρωπαϊκά προγράμματα Erasmus+ ΚΑ1-ΚΑ2, etwinning και Σχολεία Πρέσβεις του Ευρωπαϊκού Κοινουβουλίου, θα τρέξουν πρόγραμμα Jean Monnet με μετακινήσεις στις Βρυξέλες, στο Στρασβούργο και στο Λουξεμβούργο.

Jean Monnet afisa2 afisa

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/lykpeirm/2024/07/01/programma-jean-monnet-gia-to-protypo-ge-l-mytilinis/