Μια ξεχωριστή βραδιά για τον Σύλλογο Διδασκόντων του Πρότυπου ΓΕ.Λ. Μυτιλήνης

Χτες το βράδυ τα μέλη του Συλλόγου διδασκόντων συναντηθήκαμε για έναν ξεχωριστό λόγο. Οι συνάδελφοί μας Μαίρη Ζερβού, Ειρήνη Μουτζουρέλλη και Παναγιώτης Κουτσκουδής διένυσαν φέτος την τελευταία τους σχολική χρονιά… Συνταξιοδοτούνται.

Τρεις συνάδελφοι που, μέχρι την τελευταία στιγμή, υπηρέτησαν τη θητεία τους με υψηλό ήθος, συνέπεια και αγάπη για το σχολείο συμβάλλοντας στην πρόοδο των μαθητών τους, στην εξέλιξη του σχολείου, στη συνοχή του συλλόγου διδασκόντων.

Η βραδιά κύλησε με γέλια, εγκάρδιες ευχές για το νέο κεφάλαιο που αρχίζει στη ζωή τους, αλλά και μεγάλη συγκίνηση.

viber image 2022 06 30 23 01 18 177

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/lykpeirm/2022/07/01/mia-xechoristi-vradia-gia-ton-syllogo-didaskonton-toy-protypoy-ge-l-mytilinis/

1 σχόλιο

• Παππά Άρτεμις στο 1 Ιουλίου 2022 στις 14:56
    • Απάντηση

Εξαιρετικό σχολείο, εξαιρετικοί συνάδελφοι!! Πάντα τέτοια. Χαίρομαι που υπήρξα μέρος αυτού του Συλλόγου! Θα σας θυμάμαι με πολλή αγάπη και χαμόγελα! ????