ΥΠΟΒΟΛΗ Μ.Δ ΚΑΙ Π.Μ.Δ -ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ- ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

Η διαδικασία υποβολής Μ.Δ και Π.Μ.Δ ξεκίνησε από σήμερα Τρίτη 09-07-24 μέχρι και Πέμπτη 18-07-24 ώρα 24.00.

Η ημερομηνία 18-07-24 είναι δεσμευτική και η υποβολή γίνεται στην ηλεκτρονική διεύθυνση https://michanografico.it.minedu.gov.gr

χρησιμοποιώντασ τον προσωπικό κωδικό ασφαλείας.

Τονίζουμε ότι για την συμπλήρωση του Π.Μ.Δ δεν είναι απαραίτητο ο μαθητής να έχει συμμετάσχει στις Πανελλαδικές εξετάσεις.

Οι μαθητές αφού τελειώσουν με τις αποθηκεύσεις του Μ.Δ και του Π.Μ.Δ θα πρέπει να πατήσουν υποβολή και να πάρουν αριθμό   πρωτοκόλλου πάνω δεξιά για να ισχύει το μηχανογραφικό.

Τα Λύκεια θα λειτουργήσουν ανεξάρτητα από την εφημερία (κάθε Τρίτη) την Παρασκευή 12-07-24 και την Πέμπτη 18-07-24 όπου οι υποψήφιοι θα μπορούν να αποκτήσουν κωδικό ασφαλείασ εάν δεν πρόλαβαν ,βεβαιώσεις συμμετοχής στις Πανελλαδικές εξετάσεις εάν το επιθυμούν και να βοηθηθούν σε ότι αφορά το Μ.Δ και το Π.Μ.Δ.

Για περισσότερες πληροφορίες , οδηγίεςκαι ενημέρωση οι μαθητές θα πρέπει να ανοίξουν και να διαβάσουν το παρακάτω αρχείο :

Εγκύκλιος ΥΠΟΒΟΛΗ ΜΔ ΚΑΙ ΠΜΔ-ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ 2024 με ΑΔΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΕΙΔΙΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΓΕΛ ΜΥΚΟΝΟΥ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΕΙΔΙΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝΓΕ.Λ. ΜΥΚΟΝΟΥ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ – ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2024-25

Επειδή αύριο Παρασκευή 05-07-24 είναι η τελευταία ημέρα των εγγραφών των μαθητών , το σχολείο θα λειτουργήσει εκτάκτως αύριο Παρασκευή 05-07-2024 και ώρα 9.30-13.30 για να βοηθήσει τουσ κηδεμόνες των μαθητών που δεν μπόρεσαν να κάνουν εγγραφή μέχρι σήμερον.

Εκ της Διευθύνσεως

ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ 2024

ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ_ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ_ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ_ΑΣΕΙ_ΣΣΑΣ_ΣΑΝ_ΑΣΣΥ_2024_ΑΔΑ_68ΗΧ6-4ΞΟ

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2024-25

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ, ΑΝΑΝΕΩΣΗΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ & ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΗΣ

ΣΕ ΓΕ.Λ. – ΕΠΑ.Λ. – Π.ΕΠΑ.Λ.

Από τις 27 Ιουνίου 2024 και ώρα 07:00 έως και τις 05 Ιουλίου 2024 και ώρα 23:59, όσοι/ες επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή να μετεγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη Δημόσιων Ημερήσιων και Εσπερινών ΓΕ.Λ. -ΕΠΑ.Λ. και ημερήσιων Π.ΕΠΑ.Λ., θα μπορούν να υποβάλουν «Ηλεκτρονική Αίτηση» για το σχολικό έτος 2024-2025.

Οι αιτήσεις υποβάλλονται μέσω της εφαρμογής «e-εγγραφές», στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://e-eggrafes.minedu.gov.gr

ή μέσω της διαδικτυακής πύλης: https://www.gov.gr/ipiresies/ekpaideuse/eggraphe-se-skholeio/eggraphe-ananeose-eggraphes-se-geniko-kai-epaggelmatiko-lukeio συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία.

Παρακαλούμε οι εγγραφές των μαθητών να γίνουν όσο το δυνατόν συντομότερα γιατί οι θέσεις είναι περιορισμένες και ειδικά στο ΕΠΑΛ ΜΥΚΟΝΟΥ.

Το Λύκειο Μυκόνου το αναζητάμε ως εξής : ΓΕ.Λ. ΜΥΚΟΝΟΥ

Από 01-07-2024 το σχολείο θα είναι ανοικτό κάθε Τρίτη.

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΚΩΔΙΚΟΥ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ Μ.Δ ΚΑΙ Π.Μ.Δ ΕΤΟΥΣ 2024

Οι διαδικασίες για την απόκτηση του προσωπικού κωδικού ασφαλείας για την υποβολή του Μ.Δ αρχίζουν την Τετάρτη 19-06-24  και λήγουν την Παρασκευή 28-06-24.

Προσωπικό κωδικό ασφαλείας πρέπει να αποκτήσουν οι μαθητές που συμμετείχαν στις Πανελλαδικές εξετάσεις 2024 για να υποβάλουν Μ.Δ για τα ΑΕΙ και Π.Μ.Δ για τις σχολές ΣΑΕΚ (πρώην ΙΕΚ) ,επίσης οι μαθητές που δήλωσαν συμμετοχή στις Πανελλαδικές εξετάσεις και απουσίαζαν για να έχουν δικαίωμα για το 10% αργότερα.

Οι μαθητές που δεν δήλωσαν συμμετοχή στις Πανελλαδικές εξετάσεις πρέπει να αποκτήσουν προσωπικό κωδικό ασφαλείας για την υποβολή του Π.Μ.Δ., καθώς επίσης και οι απόφοιτοι παλιών ετών για το 10%.

Οι υποψήφιοι προσέρχονται με το δελτίο εξεταζόμενου η με την Αστυνομική τους Ταυτότητα στο Γενικό Λύκειο μέχρι 28/06/24 και ώρες 8.30-13.30 το πρωί.

Οι μαθητές που θα υποβάλουν Μ.Δ για το 10% θα πρέπει επιπλέον να έχουν μαζί τους βεβαίωση συμμετοχής στις Πανελλαδικές εξετάσεις του 2022 η 2023.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΜΑΙΟΥ-ΙΟΥΝΙΟΥ 2024 ΓΙΑ ΑΠΟΝΤΕΣ ΜΑΘΗΤΕΣ

Α ΛΥΚΕΙΟΥ : ΠΕΜΠΤΗ  13 ΙΟΥΝΙΟΥ 2024

10.00-12.00  ΑΛΓΕΒΡΑ     12.00-14.00 ΙΣΤΟΡΙΑ

Β ΛΥΚΕΙΟΥ : ΠΕΜΠΤΗ 13 ΙΟΥΝΙΟΥ 2024