ΑΙΤΗΣΗ-ΔΗΛΩΣΗ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ 2021

Μαρ 20218

Σας ενημερώνουμε ότι οι απόφοιτοι που επιθυμούν να συμμετάσχουν στις Πανελλαδικές Εξετάσεις ΓΕΛ του έτους 2021, θα υποβάλλουν Αίτηση-Δήλωση από Δευτέρα 08-03-2021 έως Παρασκευή 19-03-2021 στο Λύκειο από το όποιο αποφοίτησαν ή στο πλησιέστερο στην κατοικία τους Λύκειο. Η προθεσμία είναι αποκλειστική και δεν γίνεται δεκτή εκπρόθεσμη Αίτηση-Δήλωση ούτε εκπρόθεσμη διόρθωση αυτής.

Η προθεσμία αφορά και τους/τις μαθητές/τριες για τροποποίηση/συμπλήρωση της αίτησής τους σύμφωνα με τα διαλαμβανόμενα στην εγκύκλιο.

“Επιπροσθέτως, δίνεται η δυνατότητα και στους μαθητές της τελευταίας τάξης των ΓΕΛ που έχουν ήδη υποβάλει Αίτηση-Δήλωση συμμετοχής στις πανελλαδικές εξετάσεις έτους 2021, εφόσον το επιθυμούν, να τη συμπληρώσουν, δηλαδή να προσθέσουν ειδικά μαθήματα ή προτίμηση για ΤΕΦΑΑ, Στρατιωτικές/Αστυνομικές σχολές κλπ.”

Επισυνάπτονται οι σχετικές εγκύκλιοι και η Αίτηση-Δήλωση υποψηφίου.

Λήψη αρχείου

από κάτω από: ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΙΤΗΣΗ-ΔΗΛΩΣΗ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ 2021

Τα σχόλια είναι κλειστά.

5/5/2001: Ο Πάπας Ιωάννης Παύλος Β επισκέπτεται την Ελλάδα.
Είναι η πρώτη επίσκεψη πάπα της Ρωμαιοκαθολικής Εκκλησίας μετά το σχίσμα.

5/5/: Παγκόσμια ημέρα για την Υγιεινή των Χεριών
Η 5η Μαΐου είναι η Παγκόσμια ημέρα για την Υγιεινή των Χεριών και ιδιαίτερα είναι αφιερωμένη σε νοσηλευτές και μαίες για την συμβολή τους στην ασφάλεια των ασθενών, μητέρων και παιδιών σε όλους τους χώρους παροχής υγείας.

Μάρτιος 2021

5/5/2001: Ο Πάπας Ιωάννης Παύλος Β επισκέπτεται την Ελλάδα.
Είναι η πρώτη επίσκεψη πάπα της Ρωμαιοκαθολικής Εκκλησίας μετά το σχίσμα.

5/5/: Παγκόσμια ημέρα για την Υγιεινή των Χεριών