ΑΛΛΑΓΗ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ

Μετά από έξι χρόνια έκλεισε ο κύκλος μου ως Διευθυντή στο Γενικό Λύκειο Κομποτίου “Νικόλαος Σκουφάς”. Νέα Διευθύντρια θα είναι η κα Μαρία Γλάβα, εκπ/κος ΠΕ06, η οποία και ανέλαβε υπηρεσία στη ΔΔΕ Άρτας. Καλωσορίζουμε την νέα Διευθύντρια στο σχολείο και ευχόμαστε καλή, δημιομυργική και ανέφελη θητεία. Η παράδοση – παραλαβή του Σχολείου θα γίνει την Πέμπτη 6 Ιουλίου στο γραφείο της Διευθύντριας του Σχολείου.

Με την αποχώρησή μου θα ήθελα να ευχαριστήσω ολόψυχα το Δήμο Νικολάου Σκουφά, τον τέως δήμαρχο, Στάθη Γιαννούλη και τη Δήμαρχο, Ροζίνα Βαβέτση για την αμέριστη συμπαράσταση και άψογη συνεργασία. Οφείλω να εκφράσω την ευγνωμοσύνη μου στην Ενιαία Σχολική Επιτροπή Σχολειων Δ/θμιας Εκπ/σης του Δήμου, στον τέως πρόεδρο Νίκο Μπελή και οπωσδήποτε στην νυν πρόεδρο, Πόπη Γεωργή, για την ολόθερμη στήριξη του σχολείου, την ταχύτατη ανταπόκριση στις ανάγκες του και την υική και ηθική υποστήριξη όλα αυτά τα χρόνια. Ευχαριστώ από καρδιάς τον κο Τάκη Κολιούλη για την άψογη συνεργασία, το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων, τον Πολιτιστικό Σύλλογο Κομποτίου και ιδιαίτερα το θεατρικό του τμήμα, τους και τις συναδέλφους που είχα τη χαρά να συνεργαστώ μαζίτους και τους μαθητές και τις μαθήτριες για  την άριστη στάση τους.

Εύχομαι τα καλύτερα στο σχολείο και την κοινωνία που το υποστηρίζει.

Ο απερχόμενος Δ/ντης

Δρ. Κων. Α. Κωσταβασίλης