Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Επιμορφωτική Συνάντηση

Πρόσφατα άρθρα

1. 20/11/: Παγκόσμια Ημέρα για τα Δικαιώματα του Παιδιού
    Η Σύμβαση για τα Δικαιώματα του Παιδιού, που αποτελεί το πλέον αποδεκτό κείμενο για τα ανθρώπινα δικαιώματα παγκοσμίως, υιοθετήθηκε από τη Γενική Συνέλευση του ΟΗΕ στις 20 Νοεμβρίου του 1989. Την έχουν επικυρώσει 191 κράτη, εκτός των ΗΠΑ και της Σομαλίας, και τα 54 άρθρα της καλύπτουν όλα τα δικαιώματα των παιδιών που χωρίζονται σε 4 τομείς: Δικαιώματα Επιβίωσης, Ανάπτυξης, Προστασίας και Δικαιώματα Συμμετοχής.

Επιμορφωτική Συνάντηση

Την Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2019 πραγματοποιήθηκε επιμορφωτική συνάντηση των υπεύθυνων σχολικών βιβλιοθηκών της περιφερειακής ενότητας Καστοριάς από τους συντονιστές εκπαιδευτικού έργου ΠΕ70 Ζυγούρη Ε. και ΠΕ86 Τζήμα Δ.. Η επιμόρφωση υλοποιήθηκε στο Πανεπιστήμιο Δυτ. Μακεδονίας (εργαστήρι τμήματος Οικονομικών) με θέμα τη χρήση ΤΠΕ και τη δημιουργία δικτυακού τόπου.