Τρίτη  19/02/2019  το ΚΕΣΥ σε συνεργασία με το Π.Ε.Κ.Ε.Σ πραγματοποιήθηκε επιμορφωτική ημερίδα στο    4o  Δημ. Σχολ. Ναυπάκτου  για  τους Δ/ντες των ΣΜΕΑΕ, τα μέλη των ΕΔΕΑΥ  και τους εκπαιδευτικούς των Τμημάτων Ένταξης Π/θμιας & Δ/θμιας Εκπ/σης (σχολικές μονάδες περιοχών Ναυπάκτου-Μεσολογγίου). Στην επιμόρφωση έγινε εισήγηση από  τον προϊστάμενο του ΚΕΣΥ Αθανάσιο Ρισβά ,τον Σπύρο Μπαλτά ,λογοθεραπευρτή του ΚΕΣΥ, τον Βασίλη Σκούρτα ,ψυχολόγο του ΚΕΣΥ , την Θεοδώρα Μελίστα , κοινωνική λειτουργό του ΚΕΣΥ  και την Δέσποινα Τσαούση, νηπιαγωγό  του ΚΕΣΥ. Σκοπός της  επιμόρφωσης : Νέες δομές στήριξης: Το έργο των ΣΔΕΥ, των ΕΔΕΑΥ και των εκπαιδευτικών των Τ. Ένταξης. Διασύνδεση με τα ΚΕΣΥ. Διάρκεια: Από τις 8.30π.μ. έως 14.00μ.μ.

Πέμπτη  21/02/ 2019 το ΚΕΣΥ σε συνεργασία με το Π.Ε.Κ.Ε.Σ πραγματοποίησαν επιμορφωτική ημερίδα στο    7o  Δημ. Σχολ. Αγρινίου για  τους Δ/ντες των ΣΜΕΑΕ, τα μέλη των ΕΔΕΑΥ  και τους εκπαιδευτικούς των Τμημάτων Ένταξης Π/θμιας & Δ/θμιας Εκπ/σης (Περιοχής Αγρινίου, Αμφιλοχίας ,Θέρμου). Στην επιμόρφωση έγινε εισήγηση από τον προϊστάμενο του ΚΕΣΥ Αθανάσιο Ρισβά, τον Σπύρο Μπαλτά ,λογοθεραπευτή του ΚΕΣΥ, τον Βασίλη Σκούρτα ,ψυχολόγο του ΚΕΣΥ , την Ελένη Δασκαλοπούλου, κοινωνική λειτουργό του ΚΕΣΥ και την Δέσποινα Τσαούση , νηπιαγωγό του ΚΕΣΥ. Σκοπός της  επιμόρφωσης : Νέες δομές στήριξης: Το έργο των ΣΔΕΥ, των ΕΔΕΑΥ και των εκπαιδευτικών των Τ. Ένταξης. Διασύνδεση με τα ΚΕΣΥ. Διάρκεια: Από τις 8.30π.μ. έως 14.00μ.μ.