Αρχική » Λειτουργία ΙΕΚ » Έναρξη κατάρτισης εαρινού εξαμήνου 2021Α , διαδικασία επανεγγραφής και απαλλαγής από μαθήματα

Διευθυντής: Μίτσουλης Οδυσσέας

Μόνιμοι διοικητικοί υπάλληλοι: Σαββάτη Μαγδαληνή

Αποσπασμένοι διοικητικοί υπάλληλοι: Πετασάκη Μαρία

Σας ενημερώνουμε ότι τα μαθήματα του εαρινού εξαμήνου 2021Α θα ξεκινήσουν τη Δευτέρα 1/3/2021.

Επικαιροποιημένο  ωρολόγιο πρόγραμμα μαθημάτων θα αναρτηθεί άμεσα στην ιστοσελίδα του ΙΕΚ μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία αναθέσεως μαθημάτων .

Οι καταρτιζόμενοι θα ενημερωθούν για τον τρόπο διεξαγωγής του κάθε μαθήματος από τον καθηγητή τους με ηλεκτρονικό μήνυμα .

Παρακαλούνται όσοι καταρτιζόμενοι δεν έχουν ενημερώσει για την ηλεκτρονική τους διεύθυνση αλληλογραφίας ή την έχουν αλλάξει πρόσφατα να στείλουν σχετικό μήνυμα  στη Γραμματεία του ΙΕΚ .

Όλοι οι καταρτιζόμενοι οφείλουν και θα πρέπει να αποστείλουν ΑΜΕΣΑ ΑΙΤΗΣΗ ΕΠΑΝΕΓΓΡΑΦΗΣ στο νέο εξάμηνο (θα την βρείτε εδώ ΑΙΤΗΣΗ ΕΠΑΝΕΓΓΡΑΦΗΣ 2021Α), την οποία αφού εκτυπώσουν και υπογράψουν, θα αποστείλουν ΜΟΝΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ στο ΙΕΚ Σε περίπτωση που κάποιος δεν διαθέτει scanner μπορεί να φωτογραφήσει την αίτηση και να την στείλει (η φωτογραφία να είναι ευκρινής).

Τέλος οι ενδιαφερόμενοι για απαλλαγή από μαθήματα κατά το εαρινό εξάμηνο 2021Α καλούνται σύμφωνα με το άρθρο 16 του Κανονισμού λειτουργίας των ΔΙΕΚ, να αποστείλουν σχετικό ηλεκτρονικό μήνυμα στη Γραμματεία επισυνάπτοντας:
1.      Την αίτηση απαλλαγής (θα τη βρείτε εδώ ΑΙΤΗΣΗ ΑΠΑΛΛΑΓΗΣ ΑΠΟ ΜΑΘΗΜΑ ) και
2.      Τα απαιτούμενα κατά περίπτωση δικαιολογητικά (τίτλο γλωσσομάθειας, τίτλο γνώσης Η/Υ , κατάσταση αναλυτικής βαθμολογίας κ.λ.π.)

Μπορείτε να διαβάσετε αναλυτικά την εγκύκλιο απαλλαγών, μέσα από την ιστοσελίδα του ΙΕΚ στην ενότητα «Απαλλαγές μαθημάτων»

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων απαλλαγής έως και  7/3/2021

Από τη διεύθυνση του ΙΕΚ