Η Σύμβουλος Εκπαίδευσης ΠΕ05 Γαλλικής Γλώσσας Αχαΐας κα Χριστίνα Διπλάρη, σε συνεργασία με την Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας της Δ.Δ.Ε. Αχαΐας, κα Ιωάννα Θωμοπούλου, διοργανώνει επιμορφωτικό βιωματικό σεμινάριο για τους Συμβούλους Σχολικής Ζωής των σχολικών μονάδων της 5ης Ενότητας Αχαΐας με θέμα: «Η διαμεσολάβηση ως εργαλείο για τη διαχείριση συγκρούσεων στη σχολική κοινότητα».

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη, 21/11/2023, και ώρα 17:00-20:00 στο 12ο Γυμνάσιο Πατρών (Γοργοποτάμου 52, Πάτρα). Η συμμετοχή των εκπαιδευτικών στην επιμορφωτική συνάντηση είναι προαιρετική και γίνεται χωρίς δαπάνη για το Δημόσιο. Παρακαλούνται οι Διευθυντές και οι Διευθύντριες των σχολικών μονάδων να ενημερώσουν τους εκπαιδευτικούς.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΟ ΒΙΩΜΑΤΙΚΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ_ΣΧΟΛΙΚΗ ΔΙΑΜΕΣΟΛΑΒΗΣΗ_signed