Η Δ/νση Δ/θμιας Εκπ/σης Αχαΐας δια της Υπευθύνου Αγωγής Υγείας σε συνεργασία με την Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας, την Περιφερειακή Δ/νση ΠΕ και ΔΕ Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας, το ΑΤΕΙ Δυτικής Ελλάδας, τη Γενική Περιφερειακή Αστυνομική Δ/νση Δυτ. Ελλάδας /Τμήμα Διοικητικής Υποστήριξης και Εκπαίδευσης και το Ινστιτούτο Έρευνας και Εκπαίδευσης για την Οδική Ασφάλεια (Ι.Ο.ΑΣ.) “Πάνος Μυλωνάς”, διοργανώνουν «Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα Οδικής Ασφάλειας – Κυκλοφοριακής Αγωγής» για μαθητές/τριες της Δ/θμιας Εκπ/σης Αχαΐας, στο πλαίσιο των δράσεων πρόληψης, ενημέρωσης, ευαισθητοποίησης και προαγωγής της Υγείας της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας στις σχολικές μονάδες των νομών Αχαΐας, Αιτ/νίας  και Ηλείας.

Συγκεκριμένα για τον νομό Αχαΐας το Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα Οδικής Ασφάλειας – Κυκλοφοριακής Αγωγής θα πραγματοποιηθεί στο Αίγιο, στις 7 Νοεμβρίου 2017, στην αίθουσα «Πολύκεντρο» και στον αίθριο χώρο του ΑΤΕΙ Αιγίου.  Στο Πρόγραμμα θα συμμετέχουν συνολικά 259 μαθητές των Α΄ και Β΄ τάξεων των Γενικών Λυκείων και ΕΠΑΛ  του Δήμου Αιγιαλείας… (αναλυτικά στο συνημμένο αρχείο)

Έγκριση Συμμετοχής -Δράσεις Οδικής Ασφάλειας