Πρόσκληση ενδιαφέροντος για την κάλυψη κενών θέσεων για την εισαγωγή μαθητών/-τριών στην Β΄& Γ΄ τάξη του Ζαννείου Πειραματικού Γυμνασίου για το σχολικό έτος 2015-16.

Συγγραφέας: ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΖΑΝΝΕΙΟ στις 02/09/2015

Οι ενδιαφερόμενοι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/-τριών, μπορούν να υποβάλλουν αιτήσεις για τη συμμετοχή μαθητών/-τριών στη δοκιμασία (τεστ) για την κάλυψη

Α) 1 κενής θέσης για την εισαγωγή στην Β΄τάξη
Β) 10κενών θέσεων για την εισαγωγή στην Γ΄ τάξη του Ζαννείου Πειραματικού Γυμνασίου το σχολικό έτος 2015-16.
Οι αιτήσεις θα υποβάλλονται μέχρι και την Δευτέρα 07 Σεπτεμβρίου 2015ώρα 13:00 στο σχολείο.
Η δοκιμασία (τεστ) είναι τρίωρης διάρκειας στα εξής μαθήματα: Νεοελληνική Γλώσσα και Μαθηματικά και θα πραγματοποιηθεί στο ΖάννειοΠειραματικό Γυμνάσιο την Τετάρτη 9 Σεπτεμβρίου 2015 στις 09:00π.μ.
Η εξεταστέα υλη είναι στα πλαίσια των μαθημάτων που διδάχτηκαν οι μαθητές –τριεςτη προηγούμενη σχολική χρονιά.

Από την ΕΠ.Ε.Σ. του Ζαννείου Πειραματικού Γυμνασίου.