Φιλανθρωπική δράση του Σχολείου και του Ομίλου “Χειροτεχνίας-Κατασκευών”

Οι μαθητές του σχολείου μας που συμμετείχαν στον Όμιλο “Χειροτεχνίας-Κατασκευών” με συντονίστρια την εκπαιδευτικό Κα Γιαννακάρα Αργυρώ πραγματοποίησαν τρεις Εκθέσεις-Bazzar στις 13/12/2023, 22/12/2023 και 23/4/2024. Με κοινή απόφαση της Διευθύντριας Κας Καραμάνου Ευαγγελίας, της Υπεύθυνης του Ομίλου Κας Γιαννακάρα Αργυρώς και με τη σύμφωνη γνώμη του Συλλόγου Διδασκόντων του σχολείου μας, μέρος του χρηματικού ποσού που συγκεντρώθηκε, διατέθηκε για την αγορά ειδών πρώτης ανάγκης και προσφέρθηκε στο “Χαμόγελο του παιδιού” και συγκεκριμένα στη δομή που λειτουργεί στην περιοχή του Αγίου Νικολάου, όπου και φιλοξενούνται αρκετά παιδιά.  Ως ένδειξη ευγνωμοσύνης το “Χαμόγελο του παιδιού” απένειμε Έπαινο προς το σχολείο μας για την προσφορά αυτή, καθώς και κάρτες φιλοτεχνημένες από τα παιδιά που φιλοξενούνται στη δομή του. Οι μαθητές του Ομίλου αποδέχτηκαν με χαρά τα “δώρα” αυτά κι ευχήθηκαν η ενέργεια αυτή να αποτελέσει έμπνευση για τη συνέχιση ανάλογων δράσεων προσφοράς προς τους συνανθρώπους μας.

Εικόνα1   Εικόνα2   Εικόνα3