Εργασίες Πολυμέσων

Στα πλαίσια του μαθήματος Πληροφορικής στο Γυμνάσιο Βασιλικού οι μαθητές εκπόνησαν εργασίες σχετικές με το μάθημα των πολυμέσων. Σκοπός των εργασιών ήταν να μπορέσουν οι μαθητές να κατανοήσουν καλύτερα την έννοια των πολυμέσων και ταυτόχρονα να εργαστούν αυτόνομα και να δημιουργήσουν μια τέτοια εφαρμογή στο λογισμικό της αρεσκείας τους. Το λογισμικό που χρησιμοποιήθηκε ήταν το Powerpoint και το Impress. Τα παιδιά που ασχολήθηκαν με το project δούλεψαν αρκετά και όλες οι εργασίες τους ήταν άνω του μέσου όρου από αρκετά καλές μέχρι εξαιρετικές. Στο άρθρο αυτό σας παραθέτουμε τις 4 καλύτερες, κατά την υποκειμενική άποψη του διδάσκοντα, εργασίες χωρίς να παραβλέπουμε την δουλειά και των υπόλοιπων παιδιών μας η οποία ήταν αξιοσημείωτη και τους αξίζουν συγχαρητήρια για αυτό.

Οι μαθητές που οι εργασίες τους ξεχώρισαν ήταν με αλφαβητική σειρά:

Αγγελή Κωνσταντίνα (Β1α) – Πρωτεύουσες

Γεωργίου Μαρίνα (Β2α) – Χορός