Πρόγραμμα Εξετάσεων Σεπτεμβρίου 2024
Παρακάτω θα βρείτε το πρόγραμμα εξετάσεων του Σεπτεμβρίου 2024 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
Παρακάτω θα βρείτε το πρόγραμμα εξετάσεων του Σεπτεμβρίου 2024 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
Το Γυμνάσιο Βασιλικού θα είναι ανοικτό κατά την διάρκεια του καλοκαιριού (1/7 – 31/8) κάθε Πέμπτη. Ειδικά για τον Αύγουστο λόγω της αργίας της 15ης Αυγούστου το σχολείο θα ανοίξει την Παρασκευή 16/8. Οι ώρες λειτουργίας θα είναι από 9.00 π.μ. – 12.00 μ.μ. Παρακάτω θα βρείτε το πρόγραμμα των θερινών υπηρεσιών. Πρόγραμμα Θερινών Υπηρεσιών
Αγαπητοί κηδεμόνες. Από τις 27 Ιουνίου 2024 και ώρα 07:00 έως και τις 05 Ιουλίου 2024 και ώρα 23:59, όσοι/ες επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή να μετεγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη Δημόσιων Ημερήσιων και Εσπερινών ΓΕ.Λ. – ΕΠΑ.Λ. και ημερήσιων Π.ΕΠΑ.Λ., θα μπορούν να υποβάλουν «Ηλεκτρονική Αίτηση» για το σχολικό έτος 2024-2025. …
Στα επόμενα θα βρείτε τους μαθητές που παραπέμπονται σε εξέταση τον Σεπτέμβριο και τα αντίστοιχα μαθήματα. Στις καταστάσεις αναγράφεται μόνο ο ΑΜ του μαθητή τον οποίο μπορείτε να βρείτε στον τελευταίο έλεγχο προόδου που σας έχουμε στείλει. Α΄ Τάξη Β΄ Τάξη Γ΄ Τάξη
Οι μαθητές/τριες που για ιατρικούς λόγους δεν εξετάστηκαν σε κάποιο μάθημα καλούνται να προσέλθουν στο σχολείο αύριο Τρίτη 18-6-24 και ώρα 8.00 πμ για να εξεταστούν στα αντίστοιχα μαθήματα σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα. Πρόγραμμα επαναληπτικών εξετάσεων
Παρακαλούμε τα παιδιά, τους γονείς και τους κηδεμόνες που επιθυμούν να υποστηρίξουν ως εθελοντές την διοργάνωση, να παρευρίσκονται την Κυριακή 2 Ιουνίου, 7:30 π.μ., στον περίβολο του Ι.Ν. Αγ. Ιωάννου Ρώσσου Βασιλικού. Δηλώσεις συμμετοχής πρωτύτερα στους κυρίους Χρήστο Παλαιολόγο 6942949190 και Τάσο Μπεληγιάννη 6978943853.
Στους επόμενους συνδέσμους θα βρείτε το πρόγραμμα των προαγωγικών εξετάσεων του Γυμνασίου Βασιλικού για την περίοδο Ιουνίου 2024 καθώς και την ύλη των εξεταζόμενων μαθημάτων. Πρόγραμμα Εξετάσεων Ύλη Μαθημάτων Α τάξης Ύλη Μαθημάτων Β Τάξης Ύλη Μαθημάτων Γ Τάξης
Την Παρασκευή 17 Μαίου 2024 το Γυμνάσιο Βασιλικού οργάνωσε εκπαιδευτική επίσκεψη στην Κόρινθο. Συμμετείχαν 280 μαθητές/τριες καθώς και 17 συνοδοί καθηγητές. Επισκεφτήκαμε την Αρχαία Κόρινθο όπου ξεναγηθήκαμε στον Αρχαιολογικό χώρο καθώς και στο μουσείο. Στη συνέχεια επισκεφτήκαμε την πόλη της Κορίνθου όπου καθίσαμε μέχρι τις 5μμ οπότε και μπήκαμε στα λεωφορεία για την επιστροφή μας …
Στον επόμενο σύνδεσμο θα βρείτε μέρος του κανονισμού λειτουργίας του Γυμνασίου Βασιλικού όπου αναφέρονται βασικές αρχές για την συμπεριφορά των μαθητών/τριών του σχολείου. Πατήστε ΕΔΩ Στον επόμενο σύνδεσμο θα βρείτε την εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘΑ σχετικά με τα νέα παιδαγωγικά μέτρα που ισχύουν από 13-5-24. ΕΔΩ
Έκθεση-Bazzar με δημιουργίες του Ομίλου χειροτεχνίας-κατασκευών Ολοκληρώνοντας τον φετινό κύκλο λειτουργίας του Ομίλου “Χειροτεχνίας-Κατασκευών”, οι μαθητές που συμμετείχαν με συντονίστρια την εκπαιδευτικό Κα Γιαννακάρα Αργυρώ εκθέσαν τις δημιουργίες που υλοποίησαν στο 2ο τετράμηνο σε ένα Πασχαλινό-Ανοιξιάτικο Bazzar που πραγματοποιήθηκε στη Βιβλιοθήκη του σχολείου. Μέρος των χρημάτων που συγκεντρώθηκε διατέθηκε για φιλανθρωπικό σκοπό.
Οι μαθητές του σχολείου μας που συμμετείχαν στον Όμιλο “Χειροτεχνίας-Κατασκευών” με συντονίστρια την εκπαιδευτικό Κα Γιαννακάρα Αργυρώ πραγματοποίησαν τρεις Εκθέσεις-Bazzar στις 13/12/2023, 22/12/2023 και 23/4/2024. Με κοινή απόφαση της Διευθύντριας Κας Καραμάνου Ευαγγελίας, της Υπεύθυνης του Ομίλου Κας Γιαννακάρα Αργυρώς και με τη σύμφωνη γνώμη του Συλλόγου Διδασκόντων του σχολείου μας, μέρος του χρηματικού ποσού …
Συνέχεια του άρθρου ‘Φιλανθρωπική δράση του Σχολείου και του Ομίλου “Χειροτεχνίας-Κατασκευών”’ »
Στα πλαίσια δράσης του άξονα “Μαθητική διαρροή και φοίτηση” την Τετάρτη 10-4-24 η Γ’ τάξη του Γυμνασίου Βασιλικού επισκέφτηκε το Εργαστηριακό Κέντρο του ΕΠΑΛ Χαλκίδας προκειμένου οι μαθητές/τριες να ενημερωθούν για τις ειδικότητες και να ξεναγηθούν στα εργαστήρια. Επισκεφτήκαμε τους τομείς Μηχανολογίας, Ηλεκτρολογίας, Η/Υ, Αισθητικής και Γεωπονίας. Συνόδευσαν οι εκπαιδευτικοί: Μπίτσικα Σταυρούλα, Διακάκης Ιωάννης, Γιαννακάρα …
Συνέχεια του άρθρου ‘Εκπαιδευτική επίσκεψη στα εργαστήρια του Ε.Κ. ΕΠΑΛ Χαλκίδας’ »