Περίπατος στη ΜΑΡΚΟ 28 Φεβρουαρίου 2020

Στο πλαίσιο περιπάτου, οι μαθητές/τριες του Γυμνασίου θα αθληθούν στο Δημοτικό Στάδιο της ΜΑΡΚΟ την Παρασκευή 28 Φεβρουαρίου 2020 με επίβλεψη των εκπαιδευτικών του σχολείου.

Όλοι οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στο στάδιο με ευθύνη των γονέων και κηδεμόνων τους στις 9.00 έως τις 12.30, οπότε και θα αποχωρήσουν με τον ίδιο τρόπο.

Όσοι μαθητές δεν μπορούν να πάνε με τους γονείς τους, θα έρθουν στο σχολείο στις 8.30 και από εκεί θα πάνε με συνοδεία καθηγητών στο στάδιο.

Όσοι μαθητές απουσιάσουν θα χρεωθούν  απουσίες ισάριθμες με τον αριθμό των μαθημάτων του ωρολογίου προγράμματος εκείνη την ημέρα, σύμφωνα με την υπ’ αριθ. Φ1/23040/ΓΔ4/17-02-2020/ΥΠΑΙΘ Υπουργική Απόφαση.

Σε περίπτωση απουσίας μαθητή, παρακαλούνται οι γονείς και κηδεμόνες να ενημερώσουν έγκαιρα τη Διεύθυνση του σχολείου.