Οδηγίες δημιουργίας λογαριασμού στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο

Παρακαλούνται οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών του 1ου Γυμνασίου Μαρκοπούλου να δημιουργήσουν λογαριασμό πρόσβασης στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (ΠΣΔ) για τους μαθητές/τριες προκειμένου να παρακολουθούν εξ αποστάσεως τα μαθήματα της τάξης τους. Από τη Δευτέρα 23 Μαρτίου 2020 θα μπορούν να εγγράφονται στα μαθήματα που δημιουργούν οι καθηγητές του σχολείου. Για την εγγραφή των μαθητών/τριών στο ΠΣΔ οι γονείς θα πρέπει να ακολουθήσουν τις εξής οδηγίες:

Η λειτουργία της ηλεκτρονικής τάξης θα λειτουργήσει πιλοτικά από την ερχόμενη εβδομάδα. Για το λόγο αυτό, για οποιαδήποτε δυσκολία ή απορία οι γονείς και κηδεμόνες μπορούν να επικοινωνούν μέσω e-mail με τη Διεύθυνση του σχολείου.

Σημείωση: Κατά τη διαδικασία εγγραφής και στο σημείο όπου ζητώνται τα στοιχεία του σχολείου, η επίσημη ονομασία είναι  Ημερήσιο Γυμνάσιο Μαρκοπούλου.