ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Το Σάββατο 25 Ιανουαρίου 2020 και ώρα 11.00, στον Πολυχώρο Πολιτισμού “Νικόλαος & Κωνσταντίνος Μεθενίτης” (1ος όροφος του Κινηματοθεάτρου “Άρτεμις”, Γιαννάκη 5, Μαρκόπουλο Μεσογαίας), θα πραγματοποιηθεί ενημερωτική εκδήλωση από το ΚΕΘΕΑ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ για το ρόλο της οικογένειας στην πρόληψη των εξαρτήσεων. Συγκεκριμένα, η υπεύθυνη του ΚΕΘΕΑ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ κ. Δήμητρα Θηβαίου και η υπεύθυνη του Συμβουλευτικού Κέντρου Ραφήνας ΚΕΘΕΑ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ κ. Δέσποινα Καπετανάκη, θα μιλήσουν με στόχο την ενημέρωση γονέων και κηδεμόνων, αλλά και όλης της Σχολικής Κοινότητας, για τις δυνατότητες πρόληψης των νομίμων ή παρανόμων εξαρτήσεων.

Το σχολείο μας για δεύτερη συνεχή χρονιά πραγματοποιεί ενημέρωση των μαθητών της Γ΄ τάξης για το θέμα της πρόληψης των εξαρτήσεων σε συνεργασία με το ΚΕΘΕΑ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ. Για το λόγο αυτό, στηρίζει  και αυτήν την πρωτοβουλία της Ένωσης Συλλόγων Γονέων Δήμου Μαρκοπούλου και του 5ο ΠΕΚΕΣ και καλεί όλους τους γονείς του σχολείου να συμμετάσχουν σε αυτήν.