«Συμπαντικές περιπλανήσεις» Ημερίδα – διάλεξη από τον Διδάκτορα Αστροφυσικής, μαθηματικό, κ. Αντώνη Αντωνίου.

7 Ιουνίου 2021

Ημερίδα – διάλεξη πραγματοποιήθηκε στο Γυμνάσιο ΛΤ Κιμώλου  την Παρασκευή 4 Ιουνίου 2021 με θέμα: Αστρονομία, από τον Διδάκτορα Αστροφυσικής, μαθηματικό, κ. Αντώνη Αντωνίου και με τίτλο «Συμπαντικές περιπλανήσεις» μέσω του προγράμματος «τηλΕστία». Η συγκεκριμένη ημερίδα γίνεται μετά από αίτηση του σχολείου μας στην Εστία Γνώσης Χαλκίδας σε ταυτόχρονη παρακολούθηση με το 4 Γυμνάσιο Χαλκίδας.

Δημιουργία Αφίσας «Το 1821 Παράθυρο για το δικό μου Βιώσιμο και Δημιουργικό Μέλλον»

7 Ιουνίου 2021

Το Γυμνάσιο Κιμώλου συμμετέχει στη Μαθητική δράση Δημιουργίας Αφίσας με θέμα: «Το 1821 Παράθυρο για το δικό μου Βιώσιμο και Δημιουργικό Μέλλον».            με την επίβλεψη του εκπαιδευτικού Μπάρις Μωχάμμαντ ΠΕ05. Παρασκευή 4-6-2021 Λήψη αρχείου