ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΡΩΤΗΣΕΩΝ – ΓΙΟΡΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΤΕΙΟ ΤΟΥ ΟΧΙ
Πέμπτη, 27 Οκτωβρίου 2022, 18:28  Με ετικέτα ,

ερωτησεωνΤην Πέμπτη 27 Οκτωβρίου 2022 πραγματοποιήθηκε η γιορτή του σχολείου μας για την επέτειο του ΟΧΙ.  Οι μαθητές/τριες κάθε τάξης ενημερώθηκαν σχετικά με το έπος του ΄40 και χωρίστηκαν σε δύο ομάδες όπου έπαιξαν ένα παιχνίδι ερωτήσεων και έμαθαν διασκεδάζοντας! Από την Α΄ Γυμνασίου νικήτρια αναδείχθηκε η ομάδα: «Σημαιοφόροι», από την Β΄ Γυμνασίου η ομάδα: «Αορείτες» και από την Γ΄ Γυμνασίου η ομάδα: «Αντάρτες»

Πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά που συνεργάστηκαν με κέφι και καλή διάθεση ώστε να διασκεδάσουμε, να μάθουμε και βέβαια να αποτίσουμε φόρο τιμής στους αγωνιστές του 1940.

Ευχαριστούμε θερμά όλους τους/τις εκπαιδευτικούς που συνεργάστηκαν για την επιτυχή διοργάνωση της γιορτής, και ιδιαίτερα τον κ. Ρήμο Δημήτριο και την κ. Σμαραγδάκη Ελευθερία, φιλόλογους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας για την δημιουργία των ερωτήσεων του παιχνιδιού, καθώς και τη Διευθύντρια του συστεγαζόμενου σχολείου κ. Κουμπέτσου Νάγια για την φιλοτέχνηση των βραβείων των νικητών.