ΤΟ ΠΟΛΥΓΛΩΣΣΟ KAMISHIBAI
Πέμπτη, 24 Ιουνίου 2021, 21:24  Με ετικέτα ,

Δίνοντας βήμα στην γλωσσική και πολιτισμική ποικιλομορφία, τα παιδιά της Α’ και Β’ Γυμνασίου συνεργάστηκαν για την ολοκλήρωση της εργασίας του  Πολύγλωσσου Kamishibai και τη συμμετοχή τους στον αντίστοιχο διαγωνισμό. Μετά από έρευνα στο διαδίκτυο και έπειτα από δραστηριότητες γλωσσικής αφύπνισης, οι μαθητές επέλεξαν τις γλώσσες εργασίας και διηγήθηκαν τη δική τους ιστορία εμπνευσμένοι από τις δύσκολες συνθήκες της φετινής σχολικής χρονιάς. Η αφήγηση συνοδεύεται από τις καλλιτεχνικές τους δημιουργίες!

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές  που συμμετείχαν: Τίτος Χ., Γιώργος Κ., Μιχάλης Μ., Αγγελική Δ., Χαρούλα Π., Ιωάννα Ζ., Ειρηλένα Λ., Ραφαέλα Τ., Κατερίνα Χ., Κωστής Κ., Κωστής Τ., Δημήτρης Ρ., Μύρων Λ., Μιχάλης Μ.

Ευχαριστώ επίσης, τους μαθητές της Γ’ Γυμνασίου, Νίκο Π. και Ειρήνη Σ. για την πολύτιμη βοήθειά τους, για την εκπόνηση της εργασίας μας!

Επιμέλεια: κ. Μπουντουρά Ευαγγελία, καθηγήτρια γαλλικών.