Ώρες ενημέρωσης γονέων

Το σχολείο μας, έχοντας ως γνώμονα ότι  η σταθερή και γόνιμη συνεργασία μεταξύ σχολείου (Διοίκησης, Εκπαιδευτικών, ΕΕΠ και ΕΒΠ) και γονέων – κηδεμόνων συμβάλει σημαντικά και αποτελεσματικά στην εκπαιδευτική διαδικασία, έχει καταρτίσει και επικαιροποιήσει το ακόλουθο πρόγραμμα ενημέρωσης γονέων ως προς την πρόοδο, ενημέρωση ή διαγωγή των μαθητών/τριών μας.

Η ενημέρωση των γονέων – κηδεμόνων μπορεί να γίνει είτε με τη φυσική τους παρουσία στη σχολική μονάδα είτε μέσω τηλεφωνικής επικοινωνίας.

Σε περίπτωση που το ακόλουθο πρόγραμμα δεν καθιστά δυνατή τη παρουσία σας για ενημέρωση στη σχολική μονάδα, παρακαλούμε όπως επικοινωνήσετε τηλεφωνικά με τη διοίκηση της σχολικής μονάδας για να οριστεί νέα ημέρα και ώρα συνάντησης με τους/τις διδάσκοντες/ουσες.