Αρχείο ημέρας 29 Σεπτεμβρίου 2023

Πρόσκληση ενημέρωσης ERASMUS+

EU_flag-Erasmus_vect_POS.jpg

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες των μαθητών του Γυμνασίου Δροσιάς, την Δευτέρα 02 Οκτωβρίου 2023 και ώρα 7:00 μ.μ. θα γίνει παρουσίαση – ενημέρωση για το Ευρωπαϊκό πρόγραμμα ERASMUS+, που θα υλοποιήσει το σχολείο μας τους επόμενους 18 μήνες. Όσοι ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν τα παιδιά τους, παρακαλείσθε να προσέλθετε στην ενημέρωση.

Οι υπεύθυνοι του προγράμματος

Πρόσκληση σε ενημερωτική συνάντηση

Οι αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες των μαθητών της Α’ Τάξης του Γυμνασίου Δροσιάς, προσκαλούνται την Δευτέρα 02 Οκτωβρίου 2023 και ώρα 6:15 μ.μ. σε ενημερωτική συνάντηση με τον διευθυντή και το διδακτικό προσωπικό του Σχολείου μας.

Θα συζητηθούν θέματα σχετικά με (α) τη γενικότερη λειτουργία του Σχολείου, (β) τη δομή του προγράμματος σπουδών,

Μετά το πέρας της συνάντησης, θα υπάρχει η δυνατότητα της κατ’ ιδίαν συζήτησης με όποιους καθηγητές επιθυμούν οι γονείς.

Πιστεύουμε ότι η παρουσία σας είναι απαραίτητη και θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Γυμνασίου Δροσιάς