Αρχείο ημέρας 31 Μαρτίου 2023

Συμμετοχή της δημοσιογραφικής ομάδας του Γυμνασίου Δροσιάς σε ραδιοφωνική εκπομπή για την εθελοντική αιμοδοσία

Την Παρασκευή 17 Μαρτίου 2023, 7 μαθητές/τριες της Γ΄τάξης μέλη της δημοσιογραφικής ομάδας επισκέφθηκαν τον Ραδιοφωνικό σταθμό «ΕΥΡΙΠΟΣ 90fm», για να ενημερώσουν τους ακροατές σχετικά με την Εθελοντική Αιμοδοσία που θα πραγματοποιείτο στο χώρο του σχολείου μας την Κυριακή 19-3-23. Απάντησαν στις ερωτήσεις που τους έθεσε η δημοσιογράφος κ.Ντίνη Έφη και έδωσαν το δικό τους μήνυμα για την προσφορά αίματος που είναι πολύτιμη και σώζει ζωές. Μαζί τους ήταν ο εφημέριος της Ενορίας μας πατέρας Διονύσιος, μέλος του Συλλόγου Αρωγής και Αλληλεγγύης «Άγιος Γεώργιος» που διοργανώνει 2 φορές το χρόνο Εθελοντική Αιμοδοσία και Δωρεά Μυελού των Οστών. Τους μαθητές συνόδευσε η εκπαιδευτικός Μάλλιαρη Ζαχαρούλα.