Προσκλήσεις της Εθνικής Υπηρεσίας Υποστήριξης eTwinning για συμμετοχή σε σεμινάρια εξεύρεσης συνεργατών

Στο πλαίσιο του προγράμματος eTwinning, η Eλληνική Εθνική Υπηρεσία Υποστήριξης (ΕΥΥ) eTwinning προσκαλεί τους μόνιμους εκπαιδευτικούς όλων των ειδικοτήτων που διδάσκουν σε Γυμνάσια και Λύκεια της χώρας και ενδιαφέρονται να υλοποιήσουν ένα έργο eTwinning να δηλώσουν συμμετοχή στο σεμινάριο εξεύρεσης συνεργατών που θα πραγματοποιηθεί στις 12-14 Οκτωβρίου 2017 στο Esslingen-Γερμανία με θέμα “European Cities between past and future” .

Υπάρχουν ακόμα δύο προσκλήσεις που αφορούν μόνιμους εκπαιδευτικούς όλων των ειδικοτήτων που διδάσκουν σε σχολεία της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης ειδικότερα:

• εκπαιδευτικοί που διδάσκουν σε Νηπιαγωγεία και Δημοτικά της χώρας στα οποία φοιτά μεγάλος αριθμός μαθητών Ρομά, μεταναστών ή προσφύγων ή σε ειδικά Νηπιαγωγεία και Δημοτικά με εμπειρία στην υλοποίηση έργων eTwinning καλούνται να δηλώσουν συμμετοχή στο eTwinning PDW που θα διεξαχθεί στις 5-7 Οκτωβρίου 2017 στην Bratislava-Σλοβακία με θέμα School Inclusion -(language and culture minority, Roma minority, special needs pupils).
  • εκπαιδευτικοί που διδάσκουν σε Δημοτικά της χώρας και ενδιαφέρονται να υλοποιήσουν ένα έργο eTwinning καλούνται να δηλώσουν συμμετοχή στο σεμινάριο εξεύρεσης συνεργατών που θα πραγματοποιηθεί στις 6-8 Οκτωβρίου 2017 στο Montpellier – Γαλλία.

Περισσότερες πληροφορίες και οι ηλεκτρονικές αιτήσεις συμμετοχής για τις παραπάνω προσκλήσεις βρίσκονται στη διεύθυνση: http://www.etwinning.gr/professionaldevelopment/cs

Κατηγορίες: eTwinning, Αναζήτηση Εταίρων, Σεμινάριο. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.