“Little Stars” από το 4ο Δημοτικό σχολείο Περάματος

Ώρα να συστηθούμε!!! Είμαστε η Στ΄τάξη του 4ου Δημοτικού Σχολείου Περάματος – Πειραιά και είμαστε μέλη της ραδιοφωνικής παρέας του European School Radio από το Δεκέμβριο 2012. Η εκπομπή μας είναι ένα ραδιοφωνικό μαγκαζίνο που ασχολείται με θέματα που αφορούν τη Μουσική, τα Αθλητικά, τα Βιντεοπαιχνίδια, τα Ανέκδοτα, τις Κατασκευές και τη Μαγειρική. Εκπέμπουμε μία φορά το μήνα Κυριακή 11.00 με 12.00 το πρωί.
Έχουμε παρουσιάσει ήδη δύο εκπομπές που μπορείτε να ακούσετε στους παρακάτω συνδέσμους:

1η Εκπομπή “Little Stars” 9/12/12

2η Εκπομπή “Little Stars” 27/1/13

Σύντομα θα είναι έτοιμη και η τρίτη μας εκπομπή με θέματα που θα αφορούν την ενδοσχολική βία και τον εκφοβισμό.
Μείνετε λοιπόν συντονισμένοι για να μαθαίνετε νέα μας και να μας πείτε τη γνώμη σας!!!

Περισσότερες πληροφορίες για μας στους παρακάτω συνδέσμους:
Ιστοσελίδα του σχολείου μας
Σελίδα του σχολείου μας στο facebook
Σελίδα της Μουσικής ομάδας της εκπομπής μας στο facebook

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/2013/02/16/little-stars-%ce%b1%cf%80%cf%8c-%cf%84%ce%bf-4%ce%bf-%ce%b4%ce%b7%ce%bc%ce%bf%cf%84%ce%b9%ce%ba%cf%8c-%cf%83%cf%87%ce%bf%ce%bb%ce%b5%ce%af%ce%bf-%cf%80%ce%b5%cf%81%ce%ac%ce%bc%ce%b1%cf%84%ce%bf-3/

1 ping

1. […] […]

Τα σχόλια έχουν απενεργοποιηθεί.