Εξεταστέα – διδακτέα ύλη Πανελλαδικώς εξεταζόμενων μαθημάτων ΕΠΑ.Λ. για το σχ. έτος 2013−2014

Δημοσιεύθηκε στις 20 Σεπτεμβρίου 2013 η Υπουργική Απόφαση που καθορίζει την εξεταστέα ύλη των πανελλαδικώς εξεταζόμενων μαθημάτων της Γ΄ τάξης Ημερησίων και Δ΄ τάξης Εσπερινών ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος 2013-2014.

Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Γελιογραφίας και Κόμικς «Οι νέοι σκιτσάρουν για την Ευρώπη»

1η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Η Educartoon, το Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα Σπουδών «Ιστορική Έρευνα, Διδακτική και Νέες Τεχνολογίες» του Ιονίου Πανεπιστημίου και η επιστημονική ένωση «Νέα Παιδεία» προκηρύσσουν Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Γελοιογραφίας-Κόμικς με θέμα «Οι νέοι σκιτσάρουν για την Ευρώπη».

Ο διαγωνισμός αφορά τους μαθητές του Γυμνασίου, του Γενικού και Εσπερινού Λυκείου, καθώς και του Λυκείου Επαγγελματικής-Τεχνικής Εκπαίδευσης.