9ο Σεμινάριο για εκπαιδευτικούς του Εβραϊκού Μουσείου Ελλάδος

Το Εβραϊκό Μουσείο Ελλάδος διοργανώνει το 9ο Σεμινάριο για εκπαιδευτικούς με τίτλο: «Διδάσκοντας για το Ολοκαύτωμα στην Ελλάδα».

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 11 Δεκεμβρίου 2012 στα Μελισσάτικα Βόλου, στο Συνεδριακό Κέντρο της Ιεράς Μητροπόλεως Δημητριάδος και Αλμυρού.

Το σεμινάριο μπορούν να παρακολουθήσουν, χωρίς δαπάνη για το δημόσιο, εκπαιδευτικοί Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης. όλων των ειδικοτήτων.

Παράταση προθεσμίας υποβολής προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων

Παρατείνεται η οριζόμενη από την εγκύκλιο με αρ. πρωτ. 121118/Γ7/8-10-2012 και θέμα «Σχεδιασμός και υλοποίηση προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων για το έτος 2012-2013» προθεσμία υποβολής προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων (Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, Αγωγής Υγείας, Πολιτιστικών Θεμάτων και Αγωγής Σταδιοδρομίας).

Ως νέα προθεσμία υποβολής των ανωτέρω προγραμμάτων ορίζεται η Δευτέρα 10 Δεκεμβρίου 2012.