Ενημερωτική Ημερίδα για την Ασφάλεια στο διαδίκτυο

Με την ευκαιρία της εορτής της Παγκόσμιας Ημέρας Ασφαλούς Διαδικτύου, στις 5 Φεβρουαρίου, ο Σύλλογός Γονέων και Κηδεμόνων του Δημοτικού Σχολείου Ντύσσελντορφ, σε συνεργασία με το Σύλλογο Διδασκόντων του Ε.Δ.Σ. Ντύσσελντορφ, διοργανώνει ενημερωτική ημερίδα με θέματα:

1. Πρόσβαση στο διαδίκτυο: Επικινδυνότητα & Ασφάλεια
  2. Υπερβολική χρήση του Διαδικτύου από παιδιά και εφήβους

Είναι δύο θέματα που μας απασχολούν καθημερινά και θεωρήσαμε ανάγκη να φέρουμε κοντά μας ανθρώπους κατάλληλους να μας ενημερώσουν και να απαντήσουν σε ερωτήματα που μας απασχολούν.

Στην ημερίδα έχουν προσκληθεί και θα μας μιλήσουν:

Α. Η κα Όλγα Γαλάνη, αστυνόμος Β, από το τμήμα της δίωξης ηλεκτρονικού εγκλήματος της ΕΛ.ΑΣ.

Β. Η κα Τσαμπίκα Καράκιζα, καθηγήτρια πληροφορικής στο Ελλ. Γυμνάσιο & Λύκειο του Ντύσσελντορφ.

Η πρόσκλησή μας απευθύνεται στους γονείς και κηδεμόνες του σχολείου μας, στους γονείς και κηδεμόνες του Γυμνασίου και του Λυκείου του Ντύσσελντορφ, στους εκπαιδευτικούς του Δημοτικού, Γυμνασίου και Λυκείου και στα μεγαλύτερα παιδιά, και κυρίως του Λυκείου.

Φυσικά και η ημερίδα θα είναι ανοικτή και σε οποιονδήποτε άλλο γονέα επιθυμεί την ενημερωσή του για τα εν λόγω θέματα.

Σας περιμένουμε όλους την Κυριακή 03 Φεβρουαρίου, στις 13.30, στην αίθουσα εκδηλώσεων του Ι.Ν. του Αγ. Ανδρέα, στο Ντύσσελντορφ.

Με σχολικούς χαιρετισμούς

Το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων κ Κηδεμόνων