Δημοσιεύθηκε στην Ευχαριστήριες Επιστολές

Ευχαριστήρια επιστολή

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ  ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ ΚΑΙ Β/ΘΜΙΑΣ                               Ρέθυμνο, 31/1/2018

ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΡΗΤΗΣ                                                                                     Αρ. Πρωτ. 19

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΕΝΙΑΙΟ ΕΙΔΙΚΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ- ΛΥΚΕΙΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Ταχ. Δ/νση: Γεράνι Ρεθύμνου

Ταχ. Κώδ.: 741 00

Πληροφορίες: Ε. Κουρρή

Τηλέφωνο: 28310 31320

e-mail:mail@gym-ee-rethymn.reth.sch.gr

Προς: κ. Χαρωνίτη

Θέμα: «Ευχαριστήρια επιστολή»

Με την παρούσα επιστολή, η Διεύθυνση, ο Σύλλογος Διδασκόντων, οι μαθήτριες και οι μαθητές του Ενιαίου Ειδικού Επαγγελματικού Γυμνασίου- Λυκείου Ρεθύμνου, επιθυμεί να εκφράσει τις θερμές ευχαριστίες του προς τον κ. Χαρωνίτη Επαμεινώνδα, πρόεδρο του παραρτήματος ανατολικής Κρήτης της Πανελλήνιας Ένωσης Φυσικοθεραπευτών.

Ο κος Χαρωνίτης απέδειξε το έμπρακτο και ανιδιοτελές ενδιαφέρον του , προς τα παιδιά με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες ,αφού ενίσχυσε το σχολείο μας με ένα ιατρικό κρεβάτι , ανταποκρινόμενος θετικά στο αίτημα που του απευθύναμε. Το συγκεκριμένο κρεβάτι θα αξιοποιηθεί  για την ενίσχυση του εργαστηρίου φυσικοθεραπείας του σχολείου μας.

Ο ρόλος αυτού του είδους των πρωτοβουλιών είναι ιδιαίτερα σημαντικός και ουσιαστικός καθώς συμβάλλει αποτελεσματικά στη διατήρηση της ποιότητας της εκπαίδευσης  σε μια εποχή που όλα κλονίζονται λόγω της έλλειψης των οικονομικών πόρων.

Τέτοιου είδους πρωτοβουλίες, αναδεικνύουν τη σπουδαιότητα της κοινωνικής ευαισθησίας και προσφοράς δημιουργώντας αισιόδοξες συνθήκες, για το μέλλον.

Ευχαριστούμε και ευχόμαστε  το παράδειγμα αυτό να παρακινήσει παρόμοιες δράσεις  και να βρίσκει συνεχιστές μέσα στην κοινωνία μας

Με εκτίμηση,

Ελένη Κουρή