Δημοσιεύθηκε στην Ευχαριστήριες Επιστολές

Ευχαριστήρια επιστολή

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ  ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ ΚΑΙ Β/ΘΜΙΑΣ                               Ρέθυμνο, 11/5/2018

ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΡΗΤΗΣ

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                   Αριθμ. Πρωτ.:  118

ΕΝΙΑΙΟ ΕΙΔΙΚΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Ταχ. Δ/νση: Γεράνι Ρεθύμνου                                                                                            Προς:

Ταχ. Κώδ.: 741 00                                                                                                ΑΡΤΟΖΑ                                                                                                                                                                 Αποστολάκης Γιώργος

Πληροφορίες: Ε. Κουρρή                                                                                   Καποδιστρίου 9

Τηλέφωνο: 28310 31320                                                                                   74100

e-mail:mail@gym-ee-rethymn.reth.sch.gr                                                      Ρέθυμνο

Θέμα: «Ευχαριστήρια επιστολή»

Κύριε Αποστολάκη,

Με την παρούσα επιστολή, η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Ειδικού Επαγγελματικού Γυμνασίου- Λυκείου Ρεθύμνου, επιθυμεί να εκφράσει τις θερμές ευχαριστίες του, για την οικονομική συνδρομή στο σχολείο μας, προκειμένου να πραγματοποιηθεί ημερήσια σχολική εκδρομή. Με την εν λόγω  χορηγία, θα καλυφθούν τα έξοδα μετακίνησης των μαθητών, με την ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ –ΡΕΘΥΜΝΗΣ Α.Ε.  από το Ρέθυμνο προς τον Άγιο Νικόλαο και αντίστροφα.

Η παραπάνω απόφαση, σε αυτή την κρίσιμη περίοδο της οικονομικής ύφεσης, με την άμεση ανταπόκριση στο αίτημα μας, φανερώνει το υψηλό αίσθημα κοινωνικής ευθύνης που διαπνέει την επιχείρηση σας.

Παράλληλα αποδεικνύει το έμπρακτο ενδιαφέρον και τη θετική στάση, για τα παιδιά με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες. Όπως και την πίστη σας στην παροχή ίσων ευκαιριών και δυνατοτήτων.

Με την αρωγή σας, συμβάλλατε στην προσπάθεια μας για την επίτευξη των εκπαιδευτικών στόχων, τόσο στο μαθησιακό όσο και στον κοινωνικό τομέα, με επίκεντρο το μαθητή και τις ανάγκες του.

Τέτοιου είδους πρωτοβουλίες, αναδεικνύουν τη σπουδαιότητα της κοινωνικής ευαισθησίας και προσφοράς δημιουργώντας αισιόδοξες συνθήκες, για το μέλλον.

Σας ευχαριστούμε και ευχόμαστε κάθε επιτυχία στις επαγγελματικές σας δραστηριότητες.

Με εκτίμηση,

Ελένη Κουρρή