Σήμερα στο πλαίσιο της σύμπραξης με το Ειδικό Δημοτικό Σύρου δημιουργήσαμε Χριστουγεννιάτικες κάρτες για τους ασθενείς των αντικαρκινικών νοσοκομείων.

Η πρωτοβουλία του Δήμου Σύρου-Ερμούπολης με τη συμμετοχή του συλλόγου καρκινοπαθών & φίλων Κυκλάδων συγκίνησε τους μαθητές και των δύο σχολείων αν και δεν επιτρέπονται επισκεπτήρια στα νοσοκομεία, έκαναν με την υποστήριξη των εκπαιδευτικών τους ένα ιδιαίτερο “επισκεπτήριο αγάπης” στέλνοντας ιδιόχειρες κάρτες με θερμές ευχές!

Έτσι τα φετινά Χριστούγεννα κανείς δεν θα είναι μόνος, αφού θα συντροφεύεται από ζεστές ευχές!

Υστ. Υπεύθυνες εκπαιδευτικοί που υλοποιούν τη σχολική σύμπραξη είναι η κ. Νευροκοπλή, Μ. (Δασκάλα του Ειδικού Δημοτικού), η κ. Τσιλίκα, Δ. (Εικαστικός ΕΕΕΕΚ) & η κ.Παπαχρήστου, Ε. (Καθηγήτρια ΓΤΠ ΕΕΕΕΚ).

Beige Torn Paper Vision Board Life Goals Photo Collage